EN / SLO

Zlati čoln 2016

od 18. oktobra do 5. decembra 2016
Brno, Košice, Ružomberok, Vroclav, Sosnowiec
(Češka, Slovaška, Poljska)

 

ZLATI ČOLN 2016

7. festival slovenske literature
ali Zlati čoln onkraj meja Slovenije
od 18. oktobra do 5. decembra 2016
Brno, Košice, Ružomberok, Vroclav, Sosnowiec
 
(Češka, Slovaška, Poljska)

LITERARNI VEČERI
18. oktobra – BRNO (Místogalerie, Skleněná louka, ob 19. uri)
Nina Dragičević, Vesna Lemaić, Tibor Hrs Pandur in Iztok Osojnik

5. novembra – KOŠICE (Tabačka Kulturfabrik – Fabric café, Gorkého 2, ob 11. uri)
Zvonko Taneski, James Sutherland-Smith, Stanislava Repar, Marcel Lacko, Alenka Jovanovski in drugi
Dogodek bo potekal v okviru projekta EDPK Stage.

5. novembra – KOŠICE (Tabačka Kulturfabrik – Fabric café, Gorkého 2, ob 14. uri)
Bogomil Ďuzel (Makedonija), Iztok Osojnik (Slovenija), Nick Brooks (Škotska), Juraj Briškár (Slovaška)
Dogodek bo potekal v okviru projekta Pesniški kvarteti.

7. novembra – RUŽOMBEROK (Katoliška niverza v Ružomberku, ob 10. uri)
Bogomil Ďuzel (Makedonija), Iztok Osojnik (Slovenija), Nick Brooks (Škotska), Juraj Briškár (Slovaška)
Dogodek bo potekal v okviru projekta Pesniški kvarteti

PREDAVANJE
dr. Iztok Osojnik: Ekologija skozi poezijo Jureta Detele
18. oktobra – BRNO (predavalnica U33, Údolní 53, Filozofická fakulta MU v Brně, 9.10–10.40)

PREDSTAVITEV KNJIGE
slovaška izdaja poezije Iztoka Osojnika Všetko ostatné je prach
5. novembra – KOŠICE (gl. projekt Pesniški kvarteti)

OKROGLA MIZA
Lem v prevodih
30. novembra – VROCLAV (Klub literacki i muzyczny PROZA, ob 15. uri)
Sodelujoči: Tatjana Jamnik, Wiktor Jaźniewicz, Katarzyna Moloniewicz, Abel Murcia, prof. Elżbieta Skibińska
Dogodek bo potekal v okviru LEMološkega kongresa. (Facebook)

13. PREVAJALSKA DELAVNICA
5. decembra – SOSNOWIEC (Herbaciarna Marzenie, ul. Grochowa 1, ob 13.15-14.45)

SPREMLJEVALNI PROGRAM
A bi poezijo? / Masz ochotę na poezję? / Dáte si poezii? / Would you like some poetry?
(razširjanje poezije s pesniškimi listi)

Več na: http://www.festiwalzlotalodz.pl/sl/

Podrobnejši koledar dogodkov
Arhiv Festivala Zlati čoln (2010-…)

Organizatorji:
KUD Police Dubove
Literarno društvo IA
Zveza Modro-bela ptica
Ústav slavistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně
Instytut Filologii Słowiańskiej, Uniwersytet Śląski w Katowicach
Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani
Paraliterarno društvo I.D.I.O.T.
FACE – Focused on Alternative Culture and Education, Košice
Vertigo Journal, Košice
Filozofická fakulta, Katolická univerzita v Ružomberku, Ružomberok
Kongres LEMologiczny, Wrocław
Europejska Stolica Kultury, Wrocław

Častna pokrovitelja:
Embassy of the Republic Slovenia in the Czech Republic
Embassy of the Republic Slovenia in Poland

Attachment:

O programu Zlati čoln (SL)  -  16102016O_programu_Zlati_coln_2016_SL.pdf

Attachment:

About The Golden Boat Programme (EN)  -  16102016About_the_Golden_Boat_Programme_2016_EN.pdf

Attachment:

O programie Złota Łódź (PL)  -  16102016O_programie_Zlota_Lodz_2016_PL.pdf

Literarno društvo IA

Zlati Čoln 2010